Içimden Geçenler…

Çok canım acıyor. Ama zamanla geçeceğini biliyorum. Acı zamanla azalıyor, hafifliyor. Geçiyor bu boğulma hissi. Bu yürek burulmaları, bu sancılar, bitiyor bu gözyaşları. Otuzdört yaşında, üniversite mezunu, beyaz yakalı bir insanın çok uluslu bir şirketin ofisinde, son teknoloji ama yasaklı bilgisayarının başında hıçkırarak ağlaması doğru değil, kabul görmüyor, yadırganıyor bu davranışlar.

Sinirlerime hakim olmamı söylüyor toplum, sevdiğim kadın böyle söylüyor. İçimde yalvararak bir çocuk ağlıyor, ben onun elinden tutamıyorum, çıkaramıyorum karanlıktan aydınlığa.

Üç farklı ilaç kullanıyorum, terapiye gidiyorum, çıkmaya çalışıyorum bu girdaptan olanca gücümle, gerektiği kadar hızlı olamıyor.

Bunca sevmiş olduğuma mı ağlıyorum, bunca sevdiğim insanın bana böyle katı olabildiğine mi, bilmiyorum. Sinirlerime hakim olmalıyım, böyle söylüyorlar. İlaçlar veriyorlar, elektroşok tedavisinden bahsediyorlar. İçim acıyor, kimseye anlatamıyorum. Şımarık olduğumu söylüyorlar, saygısız olduğumu, bir yetişkin gibi davranamadığmı. İstenen hiçbirşey olamıyorum ve yapıyorum yapmamam gereken herşeyi. Sadece biraz desteğe ihtiyacım var, elimden tutacak birine, anlatamıyorum.

Kendi karanlık sözcüklerime dönüyorum, gidecek başka hiçbir yerim yok…

ÖZGÜR KÜÇÜK
ozgurkucuk76@gmail.com

One response to “Içimden Geçenler…

  1. insanın içinde ne varki ? bazen kendinin bile anlam veremediği , aynı kalbin hem öldürdüğü hem yaşattığı ..herşey bitti derken aslında yeni şeylerin başladığını farkedişin .. nasıl bir güç var ki içimizde ?sanırım hep böyleydik biz , güçlüydük .. sadece bazen kör ve sağırdık .. bilinçli bir körlük ve sağırlık ..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s